Tartu linn valis EVSi Lemmikloomaregistri oma registripidajaks tingimustel, et kiipimise ja registreerimise tasu maksab loomaomanik. See tähendab, et linn saab meie käest oma loomade registreerimise info, mingit raha meie ja linna vahel ei liigu.

Loomaomanike jaoks muutub see, et Tartu kodanikel on nüüd kohustus oma koerad kiipida ja kanda loomakliinikus Lemmikloomaregistrisse. Kasside kiipimine ja registreerimine ei ole kohustuslik, kuid kindlasti soovitame ka kassid kiipida ja registrisse kanda. Teadaoleva info kohaselt ei ole Tartu linnavalitsusel plaanis lemmikloomamaksu kehtestada.

Need loomad, kes on kiibitud ja olid varem Tartu linna lemmikloomade registris, kantakse tasuta üle Lemmikloomaregistrisse. Vanas registris olnud kiipimata loomi uude registrisse kanda ei saa, nemad tuleb enne kiipida.

Tartu linn plaanib omalt poolt teavitusi, anda välja pressiteateid, info kodulehele jne. Nendes teadetes on ka mainitud protseduuri hind kliinikutes, 30-40 eurot (visiit, kiip, kiipimine ja registritasu) ning eraldi registritasu hind 11.50. Siit ka palve ette antud registritasust kinni pidada. Menetlused, visiit ja kiibi hind on igas kliinikus erinev.

Loomi registreerides on tähtis sisestada omaniku isikukood. Tartu lähiümbruse valdadest on praeguseks sama süsteemiga liitunud Ülenurme ja Nõo vald, kindlasti teeme taas ettepaneku liituda Tartu vallale, Elva linnale ja teistele KOVidele.