Eesti Väikeloomaarstide Seltsi Sügisseminar tuleb taas!

Kutsume teid osalema selle aastasel sügisseminaril, mis toimub 22. novembril juba varasemalt tuttavas Strand SPA & Konverentsihotellis (A. H. Tammsaare pst 35, Pärnu). Seminar leiab aset Jurmala saalis algusega kell 9:30.

2019. aasta sügisseminari lektoriks on Paul F. Mõtsküla, keda küll enamasti teatakse hüüdnime Joff järgi. Joff räägib tänavu, oh üllatust, südamehaigustest.

Südamehaiguseid esineb palju, mistõttu praktiseerivate loomaarstidena kohtame südamehaigustega patsiente oma igapäevatöös sageli. Seda isegi siis kui oma karjäärivalikus oleme üritanud neist patsientidest hoiduda võimalikult kaugele valides oma huvi-valdkonnaks kasvõi seedekulgla-, liikumiselundkonna- või isegi näiteks silmahaigused. Ei ole ju midagi häirivamat, kui ägeda kõhulahtisusega patsiendil avastame kliinilise läbivaatuse käigus pulsidefitsiidi, luumurruga patsient on tahhükardiline või ühepoolse eksoftalmiaga patsient on väga bradükardiline. Hea meelega keskenduks peamisele probleemile, kuid kas see on siiski ohutu? Või eetiline? Või üldse võimalik? Kas peaksin selle patsiendi edasi saatma või saan ehk midagi ise ära teha? Või kas üldse peangi midagi selle südamega ette võtma?

Kuivõrd Joff õpetab ülikoolis lisaks kliinilistele ainetele ka mõningaid füsioloogia osasid, on küllalt ootuspärane, et oma loengute käigus vastab ta rohkem küsimustele „miks“ ja „kuidas“, kui „mida“ ja „millises doosis“. Miks me määrame sellele patsiendile just seda konkreetset ravimit? Miks võivad tekkida just sellised kõrvaltoimed? Miks me ei alusta diureetikumidega enne kui loomal pole tekkinud südamepuudulikkust? Kuidas me tunneme ära südamepuudulikkusega patsiendi? Miks me ei tee hüdrotooraksiga loomale kolme röntgenpilti? Miks me ei anna südame tamponaadiga patsiendile diureetikume? Tänavusel sügisseminaril loodetavasti saamegi vastuseid neile ja paljudele teistele küsimustele.

Loengutes tuleb juttu esmasest lähenemisest südamehaiguse kahtlusega patsiendile, peamistest tavapraksises rakendatavatest diagnostikameetoditest, südamepuudulikkusest – selle äratundmisest ja ravipõhimõtetest, levinumatest südamehaigustest, väikestest nippidest, mis võivad aidata üle saada hirmust südamepatsientide ees ja kindlasti ka sellest, kuidas valida ravimikapist sobivaimad „relvad“ erinevate südamehaiguste korral.

Täpsemalt tuleb juttu järgmistest teemadest:
– Konsultatsioon algab telefonis
– (Suhteliselt stabiilse) Südamepatsiendi esmane kästitlemine
– Primum non nocere – südamepuudulikkuse ravi
– Positiivsed inotroobid ja antiarütmikumid
– Ärgem unustagem kasse

Seminarile on oodatud kõik loomaarstid ning veterinaaria tudengid!

Seminar maksab EVSi liikmele 75 €, mitteliikmele 100€ ning loomaarsti tudengitele 65 €. Registreerides peale 8. novembrit, maksab seminar liikmele 100€, mitte- liikmele 125€ ning loomaarsti tudengile 75€.

Ka sel aastal pakub Strand soodushinnaga majutust kõigile konverentsi osalejatele, kui toa broneerimisel kasutada märksõna “EVS Sügisseminar”. Tube on võimalik broneerida kas kirjutades e- mailile events@strand.ee või helistades +447 5375. Tubade arv on piiratud!

Standardtuba kahele 58€/öö

Standardtuba ühele 54€/öö

Registreerida on võimalik täites ankeet sellel lingil: https://forms.gle/GCgNgCmK9fW3RC1i8

Palun pööra tähelepanu, et esmane kinnitus, et andmed on edukalt esitatud, tuleb ekraanile, kui vajutad nupu “submit”. Kinnitusmeil ning arve tulevad soodusregistreerimise lõppedes (alates) 8. november.

Registreeri juba täna!

Ajakava

  • 09:30 – 10:00 – Registreerimine ja hommikukohv
  • 10:00 – 11.30 – Loeng
  • 11:30 – 12:00 – Kohvipaus
  • 12:00 – 13:30 – Loeng
  • 13:30 – 14:30 – Lõunapaus
  • 14:30 – 16:00 – Loeng
  • 16:00 – 16:30 – Kohvipaus
  • 16:30 – 17:30 – Loeng / küsimused
  • 17:30 – 20:00 – Arutelu seadusandluse teemadel Pärnu saalis