Kas teate, miks kasutatakse tänapäeval aina rohkem vedelimplantaate ja organismi enese rakke operatsiooni alternatiivina? Milline on rakuravi toimemehhanism? Millised on alternatiivid valuvaigistile?

Neile ja teistele küsimustele vastab seminaril „Uued võimalused liigeste ravis“ kogenud veterinaar ja regeneratiivmeditsiini meetodite arendaja Inglismaalt Greg McGarrell. Juttu tulebtänapäevastest regeneratiivmeditsiini vahenditest liigeste ravis, aga ka vedelimplantaatide kasutamisest osteoartriidi eri staadiumite korral. Millisel juhul milline meetod sobib? Millised on rahvusvahelised kogemused sellel alal?

Mida saab juba täna teha Eestis ja millised on Eesti veterinaaride kogemused? Lisaks peaesinejale on seminarile kogemusi jagama tulemas ka Eesti veterinaarid, toimub arutelu ja paneeldiskussioon, on võimalus suhelda kolleegidega ja esitada küsimusi esinejatele. Töökeelteks on inglise, eesti ja vene keel.

Seminar on mõeldud ortopeediahuvilistele veterinaaridele, veterinaaria tudengitele ning kõikidele teistele, kes tunnevad huvi liigeste ravi uute võimaluste vastu.

Aeg ja koht: Seminar toimub 28. aprillil Tallinnas kell 10.15 – 13.30 Tallinna Loomaaia keskkonnahariduskeskuses (sissepääs loomaaia lääneväravast Ehitajate tee 150. Juhul, kui soovite ka loomaaeda külastada, tuleks osta pilet. Lisainfo asukoha kohta: http://tallinnzoo.ee/kulastajale/kuidas-tulla/

Registreeru seminarile juba täna, sest hind on kuni 14. aprillini 14 eurot, peale seda 19 eurot. Tudengitele soodustused.

Registreerimine ja lisainfo aadressil info@balvet.eu (palume märkida järgmised andmed: nimi, maksjaettevõtte nimi, kontaktnumber ja e-posti aadress). Pärast registreerumist saadetakse osaleja e-posti aadressile kinnitus ning arve. NB! Kohtade arv on piiratud, kohad täidetakse registreerumise järjekorras!

Ajakava:

Kl 10.15 – 10.40 Kogunemine, hommikukohv

10.40 – 12.15 Peaesineja Greg McGarrelli loeng ja vastused küsimustele teemal „Uued võimalused liigeste ravis“

12.15 – 12.30 Kohvipaus

12.30 – 13.30 Eesti veterinaaride kogemused liigeste ravis. Vestlusringis osalevad tuntud veterinaarid Garri Tralman, Rainer Hõim, Reet Herm, Aleksei Tutšin.

Peaesineja Greg McGarrell on märkimisväärsete kogemustega veterinaar Inglismaalt, kes on kasutanud rakuravi aastast 2002. Täna arendab ta uusi meetodeid biotehnoloogiaettevõttes Nupsala Veterinary Services, mis tegeleb liigeste ja kõõluste raviga bioteraapia vahendite abil. Ta on hinnatud lektor regeneratiivmeditsiini alal ja on osaline mitmetes projektides, mis on seotud osteoartriidi liigesesisese raviga  nii inimeste kui ka loomade puhul. Eestisse tuleb Greg McGarrell teist korda, tema eelmine esinemine sai osalejatelt väga positiivse tagasiside.

Kohtumiseni seminaril!

Seminari korraldusmeeskond
Balvet OÜ


LSAVA is organizing CE seminar:

Emergency case in my practice – what to do? 

Lecturer:  Adrian Iurcenco, DVM, medical coordinator of SpeedVet Clinic (Romania)

Seminar will take place on 03rd June in Vilnius, hotel Crowne Plaza Vilnius (MK Čiurlionio 84, Vilnius; www.cpvilnius.com).

Language: English.

Registration fee for FECAVA/LSAPS/ESAVA members and students  –  100 EUR

Non members – 200 EUR.

Registration deadline – 25.05.2017.

Adrian Iurcenco

DVM, medical coordinator of SpeedVet Clinic

Adrian graduated in 2005 from the Faculty of Veterinary Medicine in Bucharest and spent the following year in veterinary practices, gathering clinical experience.

In 2007, he did a rotational internship in small animal clinics at the Faculty of Veterinary Medicine in Utrecht. After his return to Romania, the same year, he opened a Veterinary Ambulance Service – SpeedVet, that operates until this day.

In 2010, Adrian went on to open the Emergency and Critical Care Clinic SpeedVet as a natural extension of the ambulance service, offering complete medical services for companion animals.

Over the years, he completed a number of postgraduate courses, including ESAVS (European School for Advanced Veterinary Studies) courses in: Radiology, Feline Infectious Diseases, Dermatology, Emergency and Critical Care, Internal Medicine and a laparoscopic surgery training.

Since 2014, Adrian is the president of the Romanian Veterinary Emergency and Critical Care Society (RoVECCS), which he cofounded together with 6 other colleagues.

Currently, he is the owner and medical coordinator of the SpeedVet Clinic in Bucharest, and also works in The Veterinary Referral Clinic, in Godstone, UK, as a veterinary emergency and critical care doctor. Furthermore, Adrian is concerned with bringing the Romanian veterinary medicine closer to the European standards, that is why he started a company for continuing education called SpeedVet Academy, which in 2017 will organize 4 conferences with European diplomat speakers.

Timetable

   
9.30 Registration
10.00 Shock and fluids. Respiratory distress part. I
11.30 Coffee break
12.00 Respiratory distress part. II. Hemoabdomen
13.30 Lunch
14.30 CPR. Case In – Peritoneal dialysis. part I
15.30 Coffee break
16.00 Case In – Peritoneal dialysis part II. CKD unlocked
18.00 Discussion